Upisi u 1. razred

OBAVIJEST O UPISU DJECE U 1. RAZRED U ŠKOLSKOJ 2022./2023. GODINI

U prvi razred osnovne škole u školskoj 2022./2023. godini upisuju se djeca  rođena od 1. travnja 2015. godine do 31. ožujka 2016. godine, kao i djeca kojoj je prošle školske godine odgođen upis u osnovnu školu ili iz drugih razloga nisu upisana u osnovnu školu, a školski su obveznici.

Djeca se prijavljuju za upis u školu kojoj pripadaju prema mjestu stanovanja.

POSTUPAK PRIJAVE DJETETA ZA UPIS

Prijava djeteta za upis u 1. razred provodit će se od 24. do 28. siječnja 2022. godine. Prijava mora sadržavati:

1. Ispunjeni Obrazac za upis djeteta – nalazi se u prilogu
  2. Skenirani rodni list djeteta ili izvod iz matične knjige rođenih
  3. Skenirana potvrda o prijavi prebivališta / boravišta na području Općine Viškovo ili osobna iskaznica djeteta

Dokumentaciju je potrebno poslati elektronskom poštom na adresu: upisi2022viskovo@gmail.com

Ukoliko niste u mogućnosti izvršiti prijavu djeteta elektronskim putem to možete učiniti telefonski, od 10,00 – 12,00 sati, na broj 257-782. U slučaju telefonske prijave roditelji su dužni dostaviti rodni list (ili izvod iz matične knjige rođenih) i potvrdu o prijavi prebivališta / boravišta na području Općine Viškovo dežurnom osoblju na ulazu u školu.

Nakon prijave roditelji će dobiti termine utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, odnosno  termin psihologijskog testiranja i sistematskog pregleda. Psihologijsko testiranje bit će u školi, a sistematski pregled u Školskom dispanzeru Zamet, Zametska 63, Rijeka, dr. Tatjana Čulina.

Prijevremeni upis

Iznimno se u prvi razred osnovne škole mogu upisati i djeca rođena od 1. travnja 2016. godine do 31. prosinca 2016. godine.

Roditelji/skrbnici prijavljuju školi dijete za upis, a najkasnije do 31. ožujka 2022. godine trebaju podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis pisanim putem ili osobno Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije, Rijeka, Riva 10 ili elektronskom poštom na adresu ognjen.simic@pgz.hr

Obrazac Zahtjeva za prijevremeni upis je u prilogu.

Uz obrazloženi Zahtjev za prijevremeni upis roditelji/skrbnici prilažu:

- presliku osobne iskaznice roditelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta / boravišta

- mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta ako je dijete bilo uključeno u predškolski program

Upravni odjel za odgoj i obrazovanje donosi Rješenje o prijevremenom upisu za pojedino dijete na temelju mišljenja Stručnog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta PGŽ-a.

Mole se roditelji / skrbnici koji trenutno žive ili se nalaze u inozemstvu, a njihova djeca – školski obveznici još uvijek imaju prijavljeno prebivalište  / boravište na području PGŽ-e da o tome čim prije obavijeste Upravni odjel za odgoj i obrazovanje putem telefona: 354 -448 ili 354 -484 ili elektronske pošte na adresu: ognjen.simic@pgz.hr

Za sva pitanja možete se obratiti na navedenu adresu elektronske pošte te telefonom na broj 257-782.

Plan upisa bit će objavljen na web stranici Primorsko-goranske Županije.

Molimo vas  pratite web stranicu škole radi daljnjih obavijesti.

Pedagoginja: Jasna Pipinić, prof.

Socijalna pedagoginja: Ivana Golubić Birkić, prof.

Ravnateljica: Ivana Žagar, mag. prim. educ.

« Lipanj 2022 »

Katalog knjižnice