17. Festival matematike

Ove je godine naša škola po prvi (1.) put sudjelovala na 17. Festivalu matematike koji se u organizaciji Matematičkog društva Istra održava u Puli, a ove je godine održan 5. svibnja 2023.

Sudjelovali smo u dvije kategorije Ekipa za 5 + (ekipno natjecanje učenika) i Matematika + (smotra istraživačkih radova).

Ekipa za 5+ je ekipno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola i centara izvrsnosti.  Osnovne škole  podijeljene su  u tri kategorije, a mi smo sudjelovali u kategoriji MEGA koju čine učenici sedmih i osmih razreda. Našu ekipu činili su: učenici osmih razreda Josip Šebelja i Jakov Škopac (mentorica Nataša Maričić, prof.) i učenici sedmih razreda Mateo Manestar i Patrik Host (mentorica Doris Marčelja, prof.).

Naša je ekipa na tom državnom natjecanju  osvojila 2. mjesto u konkurenciji od 30 ekipa iste kategorije.

Organizator je na svojim  mrežnim stranicama objavio i kratku snimku proglašenja pobjednika:

Zatvaranje 17. festivala matematike - YouTube

U kategoriji Matematika +, ovogodišnja tema koju određuje organizator bila je: voda

Mi smo se uključili sa svojim istraživačkim radom naslova „Šterne i kalići – voda moga kraja“  kojeg su izradili i prezentirali učenici sedmih razreda: Mateo Manestar (7.b), Mateo Arapović (7.e) i Patrik Host (7.e) pod mentorstvom učiteljice matematike Doris Marčelja, prof. te na toj državnoj smotri  dijelimo 4. mjesto.

Organizator je na svojim  mrežnim stranicama objavio i kratku snimku s prezentacija istraživačkih radova

17. festival matematike - matematika+ osnovne škole - raw materijal - YouTube

:: opširnije ::