„Misli na sebe (I DRUGE) – čitaj!“ - humanitarna akcija za Azil za nezbrinute pse

Moto Mjeseca hrvatske knjige 2022.  glasio je „Misli na sebe – čitaj!“. Kako nije lijepo misliti samo na sebe, mislili smo i na druge…

Ova lijepa priča traje već tri godine. Riječ je o malom projektu kojeg školska knjižnica ostvaruje zahvaljujući donaciji Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj PGŽ-e. Darovali su nam 35 primjeraka izuzetno zanimljive slikovnice “Izgubljeni Flegi”, koju s guštom čitamo s frendovima iz drugih razreda. Naš mali projekt spaja puno dobrih vibracija, glasno čitanje i edukaciju učenika o zaštiti životinja i odgovornom posjedovanju kućnih ljubimaca. Tako se i u ovogodišnjem Mjesecu knjige iz školske knjižnice orilo GLASNO čitanje. Ono je jako zabavno, ali i vrlo korisno jer stavlja knjigu u središte pozornosti i pravi je putokaz učenicima koliko još trebaju vježbati čitanje i razvijati čitateljske navike i vještine.

„Mislili smo na sebe i – čitali!“, ali smo mislili i na druge! Nisu svi psići iz našeg kraja sretni kao Flegi iz priče, zato smo i ove godine veselo GLASNO čitanje upakirali u humanitarnu akciju pomoći za male njuške iz Azila za nezbrinute pse u našem Viškovu.

Zajedničkom akcijom učenika 2.A, 2.B, 2.C, 2.D i 2.E razreda, njihovih super učiteljica i školske knjižničarke, uspjeli smo sakupiti odličan novčani iznos (960,00 kn!), kojim smo postali godišnji kumovi 3 psića iz azila!!! Naravno, PUNO HVALA članovima obitelji naših učenika koji su pomogli u prikupljanju novčića!

Program Kumstva je jedan od načina pomoći nezbrinutim psićima jer im tom humanom gestom omogućavamo nešto ugodniji život u azilu. Naši novi četveronožni prijatelji su Gea, Runko i Šime, preslatke njuškice kojima od srca želimo da što prije pronađu novi, topli dom.       Fotogalerija

školska knjižničarka i drugašići s učiteljicama