„Malo se škola u Hrvatskoj, poput OŠ „Sveti Matej“ iz Viškova, može pohvaliti izdavanjem čak triju školskih listova. Pozornost nam je privukao list „MATEJ“ kojega uređuju Mladi knjižničari i njihova profesorica Jasminka Bertović“, riječi su Željke Horvat-Vukelja, dugogodišnje glavne urednice nadaleko poznate i svima nam drage „Modre laste“.

Dragi čitatelji,

veseli nas što Vam možemo predstaviti „MATEJ“ broj 17, školski list Mladih knjižničara OŠ „Sveti Matej“.

MATEJ“ izlazi jednom godišnje, uoči Božića i donosi priče, aktivnosti i zanimljivosti iz života knjižnice OŠ „Sveti Matej“, kao i događaje i novosti iz života knjiga i knjižnica općenito u kalendarskoj godini.

Već sretnih trinaest godina glavna i odgovorna urednica „Mateja“ je školska knjižničarka, Jasminka Bertović Pupić, prof. U školskoj 2013./2014. godini -  s ponosom ističemo – izdali smo 17. broj, a malo, vrijedno uredništvo čini „moćna gomilica“ Mladih knjižničara šestih i osmih razreda:

Katarina Ćavarović, 6.b

Ivona Kajfeš, 6.b

Elena Lučić, 6.b

Lea Režić, 6.b

Tea Režić, 6.b

&

Anica Bagić, 8.b

Nora Božić, 8.b

Antonio Grgurić, 8.b

Andrea Imširović, 8.b

Eliana Makovac, 8.b

Manuel Malikić, 8.c

Život i rad školske knjižnice u ovako velikoj školi kao što je „Sveti Matej“ nije nimalo lak. Imamo više od 880 učenika, 35 razrednih odjeljenja i 60-tak djelatnika, a samo 1 (jednu) školsku knjižničarku!!!. No, bez obzira na sve, tijekom svake školske godine vrijedno sakupljamo priloge, marljivo pišemo tekstove, sami printamo i kopiramo, slažemo i uvezujemo i s mnogo ljubavi pripremamo i uređujemo naš Bilten.

Želite li zaroniti u čarobni svijet novoga „MATEJA“, kliknite na link

ŠKOLSKE NOVINE i čitajte, čitajte, čitajte ...

Ugodnu zabavu, kao i uvijek, žele vam vaši

Mladi knjižničari OŠ „Sveti Matej“

školska knjižničarka

Jasminka Bertović Pupić, prof.

Priloženi dokumenti:
naslovnica.png