STRIBOR NAM DAROVE NOSI!

Svi mi znamo da dobra djeca u mjesecu prosincu dobivaju darove. Ako ste dobri, Sveti Nikola vam donese slatkiše i šibu s mašnicom, a ako ste jaaaako dobri Djed Mraz/Djed Božićnjak vam donese hrpu darova i to baš onih koje ste zaželjeli. I onda pauza do nekog novog darivanja, rođendanskog, imendanskog ili nekog sličnog…

Međutim, zamislite samo kako smo mi (ljubitelji knjiga i čitanja) u „Svetom Mateju“ bili DOBRI kad smo već u siječnju dobili hrpu novih darova!!! Našem dobrotvoru ime je STRIBOR! On je prišapnuo dobroj vili, koja se zove Verena, da smo mi u školskoj knjižnici jako dobri i onda je dobra vila uz pomoć Gradske knjižnice Rijeka poslala našoj knjižnici gomilu prekrasnih darova!

Tako vam je to! Dovoljno je biti dobar, nešto malo snalažljiv i nikad, ama baš nikad, ne odustajati od svojih planova i snova! OŠ „Sveti Matej“ najveća je po broju učenika u Primorsko-goranskoj županiji. Ima nas više od 850 u 33 razredna odjeljenja! Korisnika školske knjižnice, kada pribrojimo učitelje i djelatnike škole, ima više od 900! Školska knjižničarka je jedna (reklo bi se „ali vrijedna“), a veliku pomoć pruža joj grupica prekrasnih, vrijednih cura - 15 Mladih knjižničarki!

Svi vi koji radite u školama, školskim i drugim knjižnicama i knjižničarstvu, jako dobro znate kako je teško nabavljati knjižničnu građu i održavati knjižnični fond kada je u pitanju tako veliki broj korisnika. A tu je i još jedan, svima nama znan problem – n o v a c! Ako nema sredstava, nema niti nabave, a ako nema nabave, kako provoditi odgojno-obrazovnu ulogu školske knjižnice u nastavnom procesu?!? U nekim boljim vremenima novac je stizao od MZOŠ-a, Županije, Općine, ali sada je izgleda izvor presušio… I onda je školska knjižničarka u „Svetom Mateju“ osmislila i uz V E L I K U pomoć kolega učitelja (učenika, roditelja, nona, nonića i ljudi dobre volje) organizirala i provela AKCIJU „KAD SE MALE RUKE SLOŽE!!!“. Sve o AKCIJI, koja se provodi već drugu školsku godinu za redom, pročitati možete u 15. broju „MATEJA“ – biltena Mladih knjižničara, na linku ŠKOLSKI LISTOVI.

Upravo to je učinila i dobra vila Verena! Verena Tibljaš je jedna prekrasna, topla, kreativna i kvalitetna osoba, jako je dobra STRIBOROVA prijateljica, a također je koordinatorica projekata i programa u Gradskoj knjižnici Rijeka. Lako ćete ju prepoznati po tome što voli ono što radi i izuzetno dobro radi ono što voli i zato joj lice uvijek krasi osmijeh! Lijepo je poznavati Verenu!

Uglavnom, Verena je u „MATEJU“ pročitala na koje sve načine mi u školskoj knjižnici „kemijamo“ i krpamo rupe u knjižničnome fondu te ponudila školskoj knjižničarki popularne naslove slobodne lektire koji su se u knjižnici „STRIBOR“ našli u otpisu građe. Kako se ekipa knjigoljubaca u „Svetom Mateju“ izuzetno oduševila darovanim naslovima, Verena i dobri ljudi iz GKR-a donirali su našoj školskoj knjižnici i sasvim NOVE knjige namijenjene učenicima (slobodna lektira i popularna izdanja) i učiteljima.

Ukupno: 41 NOVA KNJIGA u našem knjižničnom fondu!

Jedino što mi možemo reći je jedno VELIKO i ISKRENO  H V A L A!!! Nove knjige su nas jako razveselile i zaista su došle u prave male (i velike) zahvalne ruke.

Ovo je ujedno i poziv svim dobročiniteljima, dragim ljudima koji imaju višak novaca, a ne znaju kuda s njim i svima onima koji mogu/znaju/žele pomoći da to učine na STRIBOROV način! Vjerujte, nema bolje, niti ljepše nagrade od radosti klinaca kada u školskoj knjižnici sa širokim osmijehom u ruke uzmu novu lektirnu knjigu!

Priloženi dokumenti:
dar GKR-a.JPG