SUDJELOVANJE NAŠIH UČENIKA I UČITELJA NA 5. MILENIJSKOM NATJEČAJU IZ KREATIVNE INDUSTRIJE U OSIJEKU

Učenice 3.e razreda naše škole Mia Mohorovičić i Lea Šimičić s mentoricom Ksenijom Žauhar, drugu godinu za redom, sudjelovat će na 5. Milenijskom natječaju iz kreativne industrije u Osijeku. Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije nacionalno je imeđunarodno natjecanje organizirano za osnovnoškolce, srednjoškolce i studente iz Republike Hrvatske i inozemstva. Natjecanje je oblikovano po pedagoškim i metodičkim standardima, a održava se od 5. do 7. prosinca 2023. godine na Ekonomskom fakultetu u Osijeku. Ovim natjecanjem popularizira se kreativna industrija među osnovnoškolcima, srednjoškolcima i studentima.

Naše učenice sudjeluju u kategoriji Kreativni sat u potkategoriji razredna nastava. Svojim radovima obuhvatit će zadanu temu Mitologije. Tema je bila motivacija da se na zanimljiv i kreativan način prikažu zaboravljeni mitološki događaji te da se pridonese senzibilizaciji djece u očuvanju vrijedne kulturno-povijesne baštine. Obradili smo mitološku priču o Maliku, malom šumskom patuljku koji u šumi čuva zlato. Priču smo prilagodili dječjem uzrastu te napisali u formi pjesme na čakavskom narječju. Želeći pridonijeti dojmu i ritmu pjesme koristili smo se rimom. Sadržaj priče Malik prikazali smo pomoću edukativne slikovnice, korelirajući sadržaje matematike i prirode i društva. Slikovnicom se djecu, osim na razvoju čitalačkih vještina i očuvanju čakavštine želi potaknuti na učenje brojanja, dijeljenja te usvajanja znanja o prirodi. Svrha projekta je da se naprimjeren i zanimljiv način potiče dječji emocionalni, socijalni i kreativni razvoj.

Ksenija Žauhar, dipl. uč.

objavio: Milana Jakšić   datum: 25. 11. 2023.