VELJAČA – Međunarodni mjesec prijateljstva

O veljači kao Međunarodnom mjesecu prijateljstva već smo pisali u našem listu “MATEJ”. Znamo i sami koliko prijatelji imaju važnu ulogu u našim životima, oni su naši vođe, učitelji, pomagači…

Ljudi širom svijeta na različite načine obilježavaju i slave ovaj mjesec, a mi smo ga odlučili posvetiti našim prijateljima iz Društva multiple skleroze Rijeka. Naše prijateljstvo traje od proljeća 2012. godine od kada se u školskoj knjižnici, u sklopu humanitarno-ekološke akcije, sakupljaju PVC čepovi. Dva puta tijekom školske godine čepove doniramo Društvu, a oni ih šalju na reciklažu i na taj način ostvaruju sredstva za nabavu raznih pomagala koja su potrebna njihovim članovima.

Kao i uvijek do sada, veliku ulogu u ostvarivanju ove humanitarno-ekološke akcije imali su učitelji i djelatnici naše škole, koji našim učenicima vrijedno usađuju osnovne životne vrijednosti kao što su humanost i dobrota. Ne smijemo zaboraviti niti obitelji učenika i djelatnika škole koji otvorena srca i s puno volje podupiru ovu akciju već godinama. Zato smo i u ovogodišnjem mjesecu prijateljstva bili u mogućnosti pokloniti našim prijateljima iz Društva MS-e ovaj mali znak pažnje i pokazati im da su vrijedan dio naših života.

Naravno (!), bez obzira na mjesec prijateljstva, najvažnije od svega je biti dobar prijatelj cijele godine jer se prijatelji cijene i vole svih 365 (366) dana u godini!                Fotogalerija

Mladi knjižničari i školska knjižničarka
Jasminka Bertović, prof.

« Travanj 2021 »