Dragi čitatelji,

veseli nas što Vam možemo predstaviti „MATEJ“ broj 16, školski list Mladih knjižničara OŠ „Sveti Matej“.

MATEJ“ izlazi jednom godišnje, uoči Božića, i donosi priče, aktivnosti i zanimljivosti iz života knjižnice OŠ „Sveti Matej“, kao i događaje i novosti iz života knjiga i knjižnica općenito u 2012. godini.

Već dvanaest godina glavna i odgovorna urednica „Mateja“ je školska knjižničarka, Jasminka Bertović Pupić, prof. U školskoj 2012./2013. godini -  s ponosom ističemo – izdali smo 16. broj, a malo, vrijedno uredništvo čini „moćna gomilica“ Mladih knjižničara sedmih i osmih razreda:

Nora Božić, 7.b

Eliana Makovac, 7.b

Marko Goreta, 7.c

Jelena Jančić, 8.b

Anamaria Jugo, 8.b

Manda Knežević, 8.b

Nikol Luketić, 8.b

Ana Marija Pilepić, 8.b

Matea Potočnjak, 8.b

Anamari Romih, 8.b

Dea Saftić, 8.b

Petra Vujović, 8.b

Manuel Malikić, 7.c

Život i rad školske knjižnice u ovako velikoj školi kao što je „Sveti Matej“ nije nimalo lak. Imamo 880 učenika, 34 razredna odjeljenja i 70 djelatnika. No, bez obzira na sve, tijekom svake školske godine vrijedno sakupljamo priloge, marljivo pišemo tekstove i s mnogo ljubavi pripremamo i uređujemo naš Bilten. Sami printamo i kopiramo, slažemo i uvezujemo čak 150 primjeraka „Mateja“!

U prvom dijelu „Mateja“ broj 16 prisjetili smo se događaja iz drugog polugodišta školske 2011./2012. godine. Početak 2012. godine obilježili su STRIBOROVI darovi, a nastavilo se, kao i uvijek, veselo i svečano uz tradicionalno primanje najmlađih učenika u članstvo školske knjižnice.  U gostima su nam bile Tatjana Udović i Željka Horvat-Vukelja, a kao EKO-ŠKOLA, Dan planeta Zemlje obilježili smo u školskoj knjižnici radionicom, odnosno školskim satom energetske učinkovitosti.

U drugom dijelu BILTENA MLADIH KNJIŽNIČARA posebnu pozornost, kao i uvijek, posvetili smo Mjesecu hrvatske knjige, kojeg smo dostojno, raznovrsnim aktivnostima i programima, obilježili i ove godine. Humanitarne aktivnosti nastavili smo s akcijom „ČEPOVIMA BOCA DO INVALIDSKIH KOLICA!!!“, svečano smo obilježili Međunarodni dan školskih knjižnica i  družili se s hrvatskim olimpijcem! Prisjetili smo se  dječjih pisaca koji nisu više s nama, spomenuli zanimljive naslove koji su obogatili knjižnični fond, naveli časopise koje možete pronaći na policama naše knjižnice i pisali o torbama napravljenim od starih knjiga.

Želite li zaroniti u čarobni svijet novoga „MATEJA“, kliknite na link ŠKOLSKE NOVINE i čitajte, čitajte, čitajte…

Ugodnu zabavu, kao i uvijek, žele vam vaši

MLADI KNJIŽNIČARI OŠ „Sveti Matej“

školska knjižničarka Jasminka Bertović Pupić, prof.

Priloženi dokumenti:
MATEJ 16.pdf