Dragi knjigoljupci i svi ostali, jeste li, možda, proteklih dana pronašli kakvu poruku u knjigama koje čitate za lektiru? Ako jeste, nakon što pročitate ovaj tekst sve će vam biti mnogo jasnije…

Veljača je Međunarodni mjesec prijateljstva. Naravno, da ne bi bilo zabune, prijateljstvo se cijeni i slavi svih 12 mjeseci u godini, svakog dana, sata i minute jer iskreno prijateljstvo vrijedan je i važan dio našeg života!

3.a razred pun je prijatelja. Zajedno s učiteljicom Majom Keš veliki su prijatelji školske knjižničarke jer vole čitati (barem većina!) i često borave u školskoj knjižnici. Zbog toga su u Međunarodnom mjesecu prijateljstva odlučili svoje misli pune ljepote i dobrote podijeliti s ostatkom učenika naše velike škole. Svaki je učenik smislio neku poruku ohrabrenja, pozitive i poziva na čitanje knjiga te je zapisao na samoljepljivi papirić. Tako se na dvadesetak tzv. Post-it papirića našlo različitih prekrasnih misli poput: „Dobro se dobrim vraća. Uvijek budi dobar!“, „Odličan si takav kakav jesi! Uživaj u čitanju!“, „Budi dobar prijatelj!“, „Uživaj u čitanju! Ovo je dobra knjiga!“… Nakon toga je veselo društvo iz 3.a, zajedno s učiteljicom Majom, isto tako veselo ušetalo u školsku knjižnicu i uhvatilo se posla. Uz malu pomoć školske knjižničarke, odabrali su knjige koje se čitaju za lektiru i u njih nalijepili svoje porukice. Kako je to izgledalo, najbolje možete vidjeti na fotkama.

Ukoliko ste sretni dobitnik nekog od ovih Post-it iznenađenja, slobodno nastavite niz. Osim što ćete nekome uljepšati dan, sačuvat ćete knjige od šaranja, ispisivanja gluposti i ružnih riječi, a toga u našem knjižnom fondu nije malo. Neka vam male, pametne glave iz 3.a posluže kao uzor kakvi bismo trebali biti i kao prijatelji i kao ljudi. Bravo za 3.a i učiteljicu Maju!                               Fotogalerija

Jasminka Bertović, prof.,
školska knjižničarka