eTwinning školska oznaka 2021-2022

U našu školu stigla je svečana lenta eTwinning School 2021-2022. Svečani paket sadrži zastavu i priznanje Europske komisije (European Commission).

Oznaku eTwinningove škole ponosno nosi i naša škola kao i 93 predškolske ustanove, osnovne i srednje škole iz Hrvatske! Ovo je veliko priznanje za našu  inovativnost, osobito u područjima digitalne prakse i e-sigurnosti!

„Dobili ste ovo prestižno priznanje jer ste pokazali dosljednu i jasnu predanost pravom značenju akcije eTwinning. Pod vašim vodstvom vaša je škola koristila digitalne i kreativne alate kako bi poboljšala obrazovne rezultate vaših učenika, a vi ste se uključili u plodnu suradnju s drugim eTwinning školama.“

European Commission

Koordinatorica eTwinninga:
ravnateljica  Ivana Žagar

Gostovanje „Kava s eTwinning ambasadorima“

Kolege Nataša Ljubić Klemše i Tomislav Pavlović, eTwinning ambasadori pri Agenciji za mobilnost i programe EU, 24.2.2022. pozvali su na sudjelovanje našu ravnateljicu Ivanu Žagar kao predavačicu  i gošću webinara u ciklusu naziva "Kava s eTwinning ambasadorima". Riječ je o ciklusu online webinara na kojima se ugošćuje stručnjake koji imaju bogato iskustvo rada u nastavi i realizaciji projekata.

Ravnateljica je održala predavanje pod nazivom OŠ „Sveti Matej“ Viškovo eTwinning škola na kojem je podijelila informacije o svojim autorskim projektima i svom radu za koje je dobila Nacionalne oznake kvalitete (QL) i Europske oznake kvalitete (EQL), kao i svečanu titulu eTwinningove škole koje naša škola s ponosom nosi.

Također je imala najavu novih ovogodišnjih autorskih projekata pod nazivom „Brže, više, jače /Faster, more, stronger“ s kolegicom Patricijom Hercog iz OŠ Hinka Juhna Podgorač, PŠ Budimci, „Pusni običaji naših krajeva 1“ s kolegicom Daliborkom Rotar iz OŠ „Milan Brozović“ Kastav te „Čudesna tekućina voda 2“ i „Čokoladni izazov“ s kolegicom Maricom Jurić iz OŠ „Milan Brozović“ Kastav. Projekti su nastali kao plod izvrsne suradnje između škola i njegovanju tih odnosa za buduće generacije.

Kako je sve bilo pogledajte na poveznici/galeriji.

Kava s eTwinningovim ambasadorima

Ravnateljica:
Ivana Žagar, mag. prim. educ.

objavio: Milana Jakšić   datum: 3. 3. 2022.