Završna izložba provoditelja TŽV

„Trening životnih vještina“ je univerzalni preventivni program. Provodi se u školskom okruženju, a namijenjen je ukupnoj populaciji učenika od 3. do 7. razreda. Radi se o programu nove generacije temeljenom na znanosti čiji je cilj umanjiti rizične te ojačati zaštitne faktore u podlozi niza rizičnih ponašanja i nepovoljnih razvojnih ishoda. Interaktivnim radom pod vodstvom razrednika ili školskog stručnog suradnika, dodatno educiranih za provedbu, učenici razvijaju niz vještina koje ih čine kompetentnijim i spremnijim za djelotvorno suočavanje sa životnim izazovima (osobne vještine samoregulacije, komunikacijske i socijalne vještine te vještine odupiranja). Koordinator programa Trening životnih vještina za našu školu je pedagogica Jasna Pipinić.

Svake se godine na Svjetski dan nepušenja susretom s predstavnicima učenika uključenih u program obilježava završetak provođenja ciklusa radionica. . Tako smo i ovoga petka 29.5.2020. na riječkome Korzu izložili  radove  svih škola provoditelja programa ali nažalost bez prisustva učenika zbog novonastale situacije. Našu školu predstavili su učenici 3.d razreda s razrednicom Ivanom Žagar te učenici 5.a s razrednicom Jelenom Kustić.

Na otvorenju su prisustvovale zamjenica župana Marina Medarić koja se osvrnula na štetnost pušenja i važnost odvraćanja mladih od ove opasne navike te pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo Đulija Malatestinić, koja je govorila o programu „Trening životnih vještina“.           Fotogalerija

Nadamo se i budućoj suradnji u novoj školskoj godini.

Ivana Žagar, mag.prim.educ.mentor

objavio: Milana Jakšić   datum: 1. 6. 2020.