Trećaši u Gradskom kazalištu lutaka Rijeka

Ove školske godine učenici trećih razreda zajedno su na poticaj svojih učiteljica Gordane Zorić, Liljane Host, Stele Štrković, Ivane Žagar i Irene Zubčić odlučili kupiti mini godišnju pretplatu za Gradsko kazalište lutaka u Rijeci pod nazivom „Tintilinić“. Naime, riječ je o pretplati koja se sastoji od tri predstave koje učenici po preporuci svojih učiteljica biraju te na unaprijed dogovorene termine svi zajedno idu pogledati u kazalište. Uživali smo gledajući dvije predstave.

Predstava Flekavac autorice Nine Mitrović i redateljice Renate Carole Gatica govori o odrastanju jednog dječaka – Flekavca i prihvaćanju odgovornosti. Ova urbana predstava  je spoj realističnog i nadrealističnog i naši trećaši bili su oduševljeni izvedbom.

Osim što ima narančastu kosu i pjegice, oblači se kako joj padne na pamet. Ide spavati kad joj se prohtje, jede sve što hoće i jako opasno govori, Pipi živi sama, bez roditelja, s majmunom i konjem u dnevnoj sobi. Djeca je obožavaju. Predstava Pipi Duga Čarapa Astrid Lindgren naše trećaše naučila je puno o svakodnevnim životnim situacijama u kojima se djeca i roditelji nalaze i kako se s njima treba nositi.

S velikim nestrpljenjem i iščekivanjem radujemo se našoj trećoj predstavi koja je još u nastajanju te je sklopu  programa projekta Rijeka 2020. – Europska prijestolnica kulture koju ćemo gledati u 5.mjesecu.  Fotogalerija

Ivana Žagar, mag.prim.educ.mentor

objavio: Nataša Maričić   datum: 6. 3. 2020.