Blagdanski program učenika OŠ ”Sveti Matej” Viškovo Beli Božìć/Bijeli Bòžić

U četvrtak, 14.prosinca 2017. godine na jedan tmuran i kišovit dan u sasvim drugačijem, toplom, ugodnom i prepunom Domu hrvatskih branitelja održala se, svima već poznata, božićna priredba. Ove godine Dom je bio zaista lijepo uređen i osjetio se pravi božićni ugođaj i toplina. Kako već zbilja dugo nismo imali snježni Božić, ove godine se tomu nadamo pa smo priredbi nadahnuli ime Bijeli Božić/Beli Božić. Kroz cijeli glazbeno-scenski program vodile su nas dvije djevojčice: Julija Cetina i Tara Miholjević koje su mješavinom standardnog književnog jezika i čakavskog dijalekta upriličile i oživjele ovogodišnju priredbu.                  Fotogalerija

Večer su otvorile učenica Ivona Horvat uz pratnju klavira te Maria Magdalena Ljubas uz violinu, odsviravši nam pjesmu Tiha noć. Sljedeća točka bila je recitacija Prvi snijeg/Prvi sneg, učenika 5.b. razreda uz gitarsku pratnju Doriana Biondića. Naši maleni učenici nižih razreda uveselili su nas recitacijama O jednoj grudi, Božić je na pragu, Snješko, Novogodišnji vlak te Nono Mraz. Veliki zbor očarao nas je svojim izvedbama pjesama Božić je, judi te Ono što ostaje, uvijek ljubav je, čiju su izvedbu pratili naši talentirani učenici Dorian na gitari, Klara Sušanj na violini te učiteljica Ivana Marčelja uz pratnju klavira. Pjevači malog zbora ove su nas godine pjesmom Božićne slastice razveselili te nam izmamili osmijehe na lica. Naša učenica Noemy Blažić otplesala nam je nježan baletni ples čiji je ritam upotpunila Mihaela Vukelić odsviravši nam na klaviru skladbu hrv. skladateljice Dore Pejačević. Iz nježnog i uspavanog plesa probudila nas je ritmička skupina koja je zaokružila cijelu priču otplesavši nam remix pjesme Zvončići.
Na samome završetku priredbe učenici i djelatnici škole su  video-čestitkom svima zaželjeli čestit i blagoslovljen Božić te vesele,mirom ispunjene zimske praznike i sretno drugo polugodište.
Hvala svim vrijednim učenicima te njihovim mentorima na trudu i zalaganju u ovu, ove godine, zaista najljepšu božićnu priredbu.                                                                                                                                                                                                    Karla Mišković 8.d

Foto: Vladimir Sušanj/Foto Matej

objavio: Milana Jakšić   datum: 20. 12. 2017.