Dva tjedna nastave na daljinu

Dragi učenici i roditelji!

Evo nas na kraju drugog tjednu nastave na daljinu. Vidimo da se svi pomalo uhodavamo u, za svih, novonastaloj situaciji. Na početku je bilo tehničkih problema, ali je sada sustav stabilan pa možemo nesmetano raditi.

Učenici razredne nastave, i dalje, prate upute učiteljica kroz kanale komunikacije s roditeljima.

Učenici predmete nastave prate naš školski raspored sati (sljedeći tjedan: parni razredi jutarnji, a neparni popodnevni raspored sati). To upravo znači da ponovno pozivamo učenike da obavezno određeni dan otvaraju kanale predmeta po rasporedu sati za taj dan (ostale kanale predmeta nemaju obvezu otvarati niti išta od aktivnosti izvršavati). Upravo taj dan trebaju i obaviti svoje obveze za pojedini predmet što se tiče nastave na daljinu, a zadatke za domaći uradak odraditi u roku kojeg je zadao predmetni učitelj. Moramo razlikovati sadržaje za nastavu i one za domaći uradak. Nastavu (zadane aktivnosti, pitanja, rasprave, zadatke, provjere) treba odraditi u danu kada je predmet po rasporedu sati. Tako će se vrijeme i obveze lakše organizirati, a time će biti evidentno tko jest ili nije što napravio, odnosno tko je zakasnio s izvršavanjem svojih obveza, a sve u cilju ostvarivanja obrazovnih zadataka koji su pred nama.

Pogledajte i preporuku MZO za organizaciju vremena učenja na daljinu.

Samo hrabro u nove spoznaje i iskustva te ostanimo doma u želji da sačuvamo sve nas!

Uprava škole

objavio: Milana Jakšić   datum: 27. 3. 2020.