6. državno Natjecanje naglas – nastup Marije Magdalene Ljubas

U organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, u Domu kulture Kristalna kocka vedrine, 22. i 23. studenoga 2018. godine održano je 6. državno Natjecanje u čitanju naglas. Natjecanje je bilo posvećeno romanu Koko i duhovi Ivana Kušana jer se ove godine obilježava 65. godišnjica od prvog izdanja tog poznatog i uzbudljivog romana. Voditelji manifestacije bili su „Koko“ i „Marica“, a na svakom koraku dočekali bi nas „duhovi“. Organizatorice natjecanja osmislile su i zanimljivu izložbu posvećenu Kušanu i njegovom romanu.

Kroz dva su se dana natjecala 32 natjecatelja iz 16 županija u dvije kategorije (mlađoj i starijoj). Predstavnica Primorsko-goranske županije u starijoj kategoriji bila je naša Maria Magdalena Ljubas, učenica 7.c razreda. Maria je publici i žiriju odličnim interpretativnim čitanjem predstavila knjigu Damira Miloša Bijeli klaun. Čitajući ulomke iz knjige koja govori o dječaku daltonistu i njegovom pogledu na svijet, Maria je osvojila simpatije mnogih i dobila pohvale za svoj nastup.

O svakom su nastupu odlučivali članovi Prosudbenih komisija. Ove  godine omogućeno je praćenje natjecanja putem prijenosa uživo, te online glasovanje, odnosno i četvrta nagrada - Nagrada publike. Mariji je izmakla nagrada, ali je iz Siska ponijela lijepe uspomene, stekla nova iskustva i nova prijateljstva. Odlično je predstavljala županiju i našu školu. Čestitke na još jednom odličnom nastupu.

Zahvaljujući odličnoj organizaciji domaćina, u Sisku smo se osjećali ugodno, a na kraju druženja svi smo zaključili: ČITANJE JE ZAKON!                        Fotogalerija

Jasmina Mamula, prof.

objavio: Milana Jakšić   datum: 29. 11. 2018.