Grobnička jesen 2018.

U četvrtak 25. listopada 2018. godine u sklopu Grobničke jeseni u Domu kulture Čavle održana je tradicionalna završna priredba pod nazivom Mladi su bašćine glasi.
Ove godine na završnoj priredbi sudjelovali su, osim OŠ „Sveti Matej“ Viškovo, i učenici OŠ „Čavle“, OŠ Ivana Mažuranića Novi Vinodolski, OŠ „Jelenje-Dražice“, OŠ „Kraljevica“, OŠ dr. Josipa Pančića Bribir, OŠ „Kostrena“ i OŠ „Hreljin“. Naši učenici predstavili su se dvjema točkama. Igrokaz Cvjetna livada nastao je u sklopu projekta Pokreni promjenu. Naša škola jedna je od petnaest škola u RH izabrana za sudjelovanje u tom projektu koji organizira Forum za slobodu, a za cilj ima promicanje demokratskih vrijednosti, ljudskih prava i interkulturalnog razumijevanja. U igrokazu su sudjelovali sljedeći učenici: Mihaela Sušnik, 4.d, Lucija Tomljenović, 4.c, Lucija Rotar, 6.b, Tia Juretić, 6.b, Sandro Cetina, 6.b., Laura Gavrić, 6.e i Dora Bokulić, 6.e.  Nakon izvedenog igrokaza učenica Antonija Frelih, 4. c, otpjevala je pjesmu Osmijeh, a na gitari ju je pratila  profesorica Slađana Čolović. Pjesma je uspješno izvedena ovog ljeta na festivalu Neki novi klinci kojem je jedan od organizatora profesorica Čolović. Nakon nastupa naši su učenici za odličan nastup bili nagrađeni najvećim pljeskom.
U sklopu programa postavljena je izložba likovnih i literarnih radova učenika navedenih škola.
Zahvala našim mentoricama Ivani Marčelji i Jasmini Mamuli, ali i svim drugim profesorima koji sudjeluju u projektu Pokreni promjenu i potiču nas da mijenjamo svijet korak po korak i činimo dobro jedni drugima.               Fotogalerija

Dora Bokulić, 6.e

objavio: Milana Jakšić   datum: 5. 11. 2018.