Terenska nastava petaša u Dječjoj kući

Petaši naše škole uputili su se na terensku nastavu 25. listopada. Odredište je bila Dječja kuća u Rijeci. U autobusu je uvijek najzanimljivije pa je tako bilo i sada, iako je vožnja bila prilično kratka.  Slušali smo glazbu, pričali i zezali se.

Čim smo stigli u grad,  ušli smo u Dječju kuću. U prizemlju nas je dočekao veliki dnevni boravak s raznim igrama. Vrijeme za igru i druženje bilo je kratko jer smo morali krenuti u obilazak. Kako nas je bilo puno, organizatori su nas podijelili u dvije grupe pa je jedna išla u kino gledati film, a druga je slušala predavanje išla u obilazak i na radionice. Vidjeli smo galeriju, a zatim Šumu Striborovu koja nas se jako dojmila zbog ispunjenosti svim nijansama zelene boje i svoje mekoće po podu i zidovima. U šumi nismo mogli provesti previše vremena jer nas je čekala prva radionica na terasi Dječje kuće na kojoj smo izradili svoj crtani film. Nakon kreativne radionice krenuli smo u knjižnicu koja je jako velika i ima  puno knjiga namijenjenih djeci. Tamo smo prvo istražili knjižnicu, a onda krenuli i na rad.

U Dječjoj kući bilo je jako zanimljivo i poučno. Vjerujem da ćemo ju opet s radošću posjetiti.           Fotogalerija

Veronika Lučić, 5.e

objavio: Milana Jakšić   datum: 2. 11. 2022.