U sklopu projekta Sova naši učenici donirali taktilnu slikovnicu Klinici za pedijatriju KBC-a Rijeka i Centru Izvor Selce

Potaknuti pozitivnim komentarima, ali i novčanom nagradom za osvojeno 3. mjesto na prošlogodišnjem Digitalnom učeničkom inkubatoru, odlučili smo nastaviti razvijati projekt SOVA i tijekom školske 2021./2022. godine. Na projektu su nastavili raditi učenici petih razreda, a kao rezultat nastala je unikatna taktilna slikovnica za slabovidnu djecu. Prva faza bilo je pisanje priče kojom smo željeli ohrabriti djecu koja zbog bolesti borave u bolnici, a uslijedilo je osmišljavanje taktilne slikovnice za čiju izradu postoje određena pravila. Završivši slikovnicu, odlučili smo je donirati Klinici za pedijatriju KBC-a Rijeka kako bismo najmlađim pacijentima olakšali boravak u bolnici. Predstojnica Klinike za pedijatriju doc. dr. sc. Iva Bilić Čače zahvalila se učenicima na originalnom daru i izrazila nadu da će priča o sovici Azri dobiti svoj nastavak.
Svoju slikovnicu donirali smo i Centru za pružanje usluga u zajednici Izvor Selce koji, između ostalog, pruža socijalnu uslugu djeci i mlađim punoljetnim osobama bez roditelja i bez odgovarajuće roditeljske skrbi, te biološkim, posvojiteljskim i udomiteljskim obiteljima.

U radu na projektu ove godine bile su uključene sljedeće učenice: Anastasia Drača (5.a), Tara Kalčić (5.a), Lucija Šverko (5.a), Rea Ban (5.d), Dora Dukić (5.d), Lara Ličina (5.d), Lorena Juko (5.d) i Barbara Mlatac (5.d). Jako nam je drago da je u donaciji sudjelovala i naša bivša učenica Dora Kučan koja je bila dio tima koji je prošle godine osmislio projekt.                 Fotogalerija

Slikovnica je dostupna i u digitalnom obliku pa ju možete prolistati na https://bit.ly/SretnoozdravljenjeuzveseluAzru

Jasmina Mamula i Irena Zubčić, mentorice

objavio: Milana Jakšić   datum: 15. 6. 2022.