Majevica

Fešta od mladega leta, Majevica, održala se  8. svibnja na parkiralištu Milihovo u organizaciji Turističke zajednice Općine Viškovo. U programu su sudjelovale brojne udruge koje su ispričale štoriju od kraja i običaji te prikazale kako se nekad živjelo u Halubju.

Školarci Osnovne škole »Sveti Matej« rado se odazovu na sva događanja u mjestu pa su kroz zanimljiv recital promicali tradiciju svoga kraja, a naši prvašići zaigrali su  starinske igre koje su djeca nekada igrala. Vesela dječica i njihove učiteljice Jelena i Stela nisu krili svoje oduševljenje pomalo zaboravljenim igrama koje se u današnjem vremenu tehnologije više ne igraju. Bilo je to simpatično natjecanje koje je popratila dobro raspoložena publika svojim glasnim navijanjem.

Malo veći školarci, vrijedni petaši, sedmaši i osmaši, zajedno s profesoricom Jasminom,  organizirali su radionicu pisanja haiku poezije. Posjetitelji su bili vrlo zainteresirani te su se rado okušali u pisanju uz upute naših učenika koji su taj dan bili pravi učitelji pisanja. Pripremili su i prigodne nagrade koje su dodijelili najuspješnijim pjesnicima.

Bilo je to jedno veselo druženje na koje ćemo se opet rado odazvati.    Fotogalerija

Nina Dukić Srok, prof.

objavio: Milana Jakšić   datum: 11. 5. 2022.