Svečano primanje prvašića u članstvo školske knjižnice

Proteklih tjedana je u školskoj knjižnici bilo poprilično veselo jer se velikoj čitateljskoj obitelji naše škole pridružila i vesela ekipa prvašića. Na svečano dvosatno primanje došli su nam redom: 1.B, 1.A, 1.E, 1.D i 1.C – ukupno 117 novih korisnika!

Primanje prvašića u članstvo školske knjižnice definitivno je jedna od najljepših, najzabavnijih, ali i najodgovornijih zadaća u okviru odgojno-obrazovne djelatnosti školske knjižnice. Radi se o jednoj od prvih i veoma važnih stepenica u odgoju mladog čitatelja koji će od toga dana nadalje razvijati interes (i ljubav) prema čitanju, a time i vještine potrebne za cjeloživotno učenje. Zna to i školska knjižnica, zato se je prigodno uredila. Uz tradicionalni pozdrav dobrodošlice, prvašiće je dočekao prigodno uređeni pano i poster s abecedom (kao jumbo šalabahter) te mini izložba slikovnica i lektirnih knjiga za 1. razred.  U tako lijepom okruženju lakše smo se uhvatili učenja, a kasnije smo se, kroz učenje i dobro zabavili. Školska knjižničarka je učenike prvih razreda upoznala sa službama i uslugama školske knjižnice, poučila ih kulturi ponašanja u knjižnici i s knjigama koje su dio knjižničnog fonda, a na kraju su naučili i ono najvažnije – posudbu obvezne i slobodne lektire. Nakon „ozbiljnog“ dijela druženja slijedilo je puuuuno čitanja i igranje „SLOVARICE, edukativne igrice kojom potičemo timski rad i učenje abecede kroz igru. Na kraju smo se počastili crtićem „Maša i medvjed“, upravo onim gdje je i Maša učenica prvog razreda i uči čitati baš kao i naši prvaši.

Dio atmosfere veselog primanja u članstvo školske knjižnice dočarat će vam i nekoliko fotki u fotogaleriji. Završetak dvosatnog druženja samo je početak avanture i osmogodišnjeg prijateljstva učenika prvih razreda sa školskom knjižnicom, knjižničarkom i zabavnim svijetom čitanja.

Jasminka Bertović, školska knjižničarka

objavio: Milana Jakšić   datum: 7. 3. 2022.